top of page
Search

Mycie paneli fotowoltaicznych i solarnych

Panele fotowoltaiczne i solarne potrzebują cyklicznego oczyszczania, aby mogły pracować odpowiednio wydajnie. Regularne czyszczenie paneli fotowoltaicznych pozwoli zwiększyć żywotność i efektywność paneli fotowoltaicznych w długim okresie. Brak dbałości o instalacje spowoduje nadmierne ich zanieczyszczenie. Może to zaprowadzić do spadków efektywności paneli słonecznych, które będą przechwytywały mniej światła.

Kiedy myć panele słoneczne?


Często mówi się, że intensywne opady deszczu wystarczą by oczyścić instalację z zalegającego osadu. Jest to po części prawdą, ponieważ rzęsisty deszcz przyczynia się do czyszczenia paneli fotowoltaicznych, ale nie wykonuje całej potrzebnej pracy. Deszcz jest w stanie oczyścić panele jedynie z nietrwałych zanieczyszczeń takich jak np. kurz czy niezaschnięte pyłki. Większy problem pojawia się w przypadku długiego okresu bez deszczu. Takie okresy w Polsce potrafią trwać nawet ponad 30 dni. W takim czasie nagromadzenie zanieczyszczeń może być bardzo duże, co będzie prowadziło do znaczącego ograniczania przezroczystości szyby zabezpieczającej, która ograniczy dostęp promieniowania słonecznego do paneli fotowoltaicznych, a w konsekwencji negatywnie wpłynie na ilość produkowanej energii. Mycie paneli fotowoltaicznych w takich warunkach jest szczególnie ważne.

Panele PV powinny być czyste i wolne od kurzu. Nie zaleca się samodzielnego mycia fotowoltaicznych paneli. Fotowoltaika traci na skuteczności ze względu na osiadanie następujących zanieczyszczeń:


· Drobnych cząstek np. spalin;

· Pyłu pochodzącego z pól;

· Ptasich odchodów;

· Organicznych elementów tj.: mech.


Czynniki te przyczyniają się do zmniejszenia wydajności paneli słonecznych, która może osiągnąć nawet 20 proc.


Czyszczenie fotowoltaiki – jak robi to Simply Clean?


Przede wszystkim robimy to profesjonalnie. Do mycia fotowoltaiki używamy jedynie zdemineralizowanej wody, dzięki czemu czyszczenie jest ekologiczne i bezpieczne dla naturalnego środowiska. Po drugie bezpieczeństwo jest naszym priorytetem. Wybierając Simply Clean masz gwarancję, że prace wykona przeszkolony fachowiec, który doskonale zna się na swojej pracy. Wreszcie – czyścimy panele dokładnie. Masz gwarancję, że po myciu wzrośnie wydajność paneli fotowoltaicznych.


Ile kosztuje mycie paneli fotowoltaicznych?


Cena mycia paneli fotowoltaicznych zależy od lokalizacji zlecenia, stopnia nachylenia dachu oraz powierzchni, którą należy wyczyścić. Zadzwoń do nas po ekspresową, niezobowiązująca wycenę.


Recent Posts

See All

Comments


bottom of page